2444/​267

Prydvase af grønpatineret kobber, dekoreret med guirlander og inskription i kartouche, delvist kanneleret korpus. Udført og stemplet hos A. Wilsons Kobbersmedie, Aarhus. 20. årh.s begyndelse. H. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Indsats af metal.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

15 bud

99927 3.800 DKK
986683 3.600 DKK
99927 3.400 DKK
986683 3.200 DKK
99927 (Autobud) 3.000 DKK
986683 2.900 DKK
99927 (Autobud) 2.800 DKK
986683 2.700 DKK
99927 (Autobud) 2.600 DKK
986683 2.500 DKK
99927 (Autobud) 2.400 DKK
986683 2.300 DKK
99927 (Autobud) 2.200 DKK
804116 2.100 DKK
99927 2.000 DKK