1738/1518
Bagerskilt i form af kringle af forgyldt træ og metal, ophæng af sortmalet smedejern. 20. årh. H. inklusiv ophæng 67. D. 87. Kringle B. 50.
Ophæng med rustpletter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud