1817/62
August Jerndorff (f. Oldenborg 1846, d. København 1906)
Portræt af en dame i rød kjole og guldmedaljon om halsen. Sign. monogram 1885. Olie på træ. 35×26.
Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag