2416/791
Tom Dixon (f. 1959)
Motorcykel af flettet rattan. Udført for Habitat Stores, England, 1980'erne. H. 103. L. 170. B. 78.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rattan mangler enkelte steder samt med mindre defekter.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag