2426/2292
L. Beyer Holgersen
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50,5 mm. Uret vejer ca. 78 g. 1900'erne.
Personlig gravering på støvkapslen.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Bulet bagkasse. Få hårrevner på skiven.
Vurdering
Hammerslag
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 |