1725/100
John Frederick Herring, sr., skole, 19. årh. (f. Surrey 1795, d. Royal Tunbridge Wells 1865)
Interiør fra en hestestald med sovende dragon. Usigneret. Olie på metal. 21×16,5.
Enkelte mindre afskalninger ved kanter.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag