896/516
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
Lyserød flamingo. Sign. Scherfig 1965. Olie på masonit. 28×10.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag