2049/647
Hugo Liisberg (f. København 1896, d. Hillerød 1958)
Figur af stentøj modelleret i form af krabbe, dekoreret med gråbrun glasur. Sign. monogram HL. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 12,5. L. 18.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud