2124/514
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Væglampe af messing. Kugleformet skærm af blåt glas. Udført Markaryd, Sverige. H. 36.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med kantafslag på nederste kant, hvilket ikke er synlig ved montering i stel. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud