1813/182
Carl Cramer (f. København 1822, d. München 1889)
Andemor med sine ællinger. Sign. C. Cramer, München 1878. Olie på lærred. 78×138.
Større krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag