2138/799
Brdr. Nørgaard
Sæt på fire stole med stel af wengé. Sæde og ryg betrukket med ruskind. Udført og mærket hos Nørgaard møbelfabrik. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt