2138/​799

Brdr. Nørgaard

Sæt på fire stole med stel af wengé. Sæde og ryg betrukket med ruskind. Udført og mærket hos Nørgaard møbelfabrik. (4)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Kategori
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt