2006/280
Kinesisk powderblue vase af porcelæn, balusterformet, prydet med forgyldt dekoration i form af palads og skrifttegn, gennembrudte hanke. 19. årh. H. 54 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud