1519/​1728

Buddha af udskåret og delvis forgyldt træ siddende på trone, liggende Buddha af forgyldt og bemalet træ, prydet med spejlfllusser, tempeldanser og Thepanom af forgyldt og grønpatineret bronze samt miniature alterbord af udskåret træ. 20. årh. H. 11–34. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Alterbord falmet.

Varia, 7. maj 2015

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

11 bud

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
500 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
250 DKK