2203/​239

Tre kinesiske dream stones, monterede på sokler af patineret træ. 20. årh. H. 16–24. B. 18,5–24. (3)

En sokkel mangler to fødder. En med løs sokkel, denne med afskalninger. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK