2203/239
Tre kinesiske dream stones, monterede på sokler af patineret træ. 20. årh. H. 16–24. B. 18,5–24. (3)
En sokkel mangler to fødder. En med løs sokkel, denne med afskalninger. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag