1850/57
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Kystparti fra Hornbæk Strand med udsigt mod Kullen. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 54×78.
Mindre krakeleringer samt retoucheringer i himlen. Minimalt stødmærke med afskalning. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
Vurdering
Hammerslag