2124/​564

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

Komposition fra serien “Céramiques de Miró et Artigas”. Tryksign. Miró. Litografi i farver. Bladstørrelse 28×56.

Litteratur: Cramer nr. 183.

Undersøgt i ramme. Midterfold.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK