Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Klitlandskab med lyng, i baggrunden hav. Sign. G. C. 1917. Olie på lærred. 44,5×66.
Enkelte minimale afskalninger i nederste højre hjørne.