1926/837
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)
Spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader af palisander. Model 55. Udført og mærket hos Omann Jun. Møbelfabrik. H. 71. L. 158/258. B. 106. (3)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. juni 2019
Vurdering
Hammerslag