1926/​837

Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)

Spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader af palisander. Model 55. Udført og mærket hos Omann Jun. Møbelfabrik. H. 71. L. 158/258. B. 106. (3)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 25. juni 2019

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK