2042/230
Skibsmodel af delvis hvidmalet træ med sejl af lærred. 20. årh. H. 125. L. 120.
Fremstår med let alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag