1512/1549
Tre æsker af rødt lak udskåret med henholdsvis drager og undervisningsscener. 19./20. årh. Diam. 9,5. cm. L. 11–14 cm. (3).
Fremstår med enkelte afslag og revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 19. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud