2040/168
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med sejlskibe og sejlbåde med Kronborg i baggrunden. Sign. C. M. Olie på lærred. 40×61.
Enkelte mindre ridser med farvebortfald.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag