2232/8067
Jean Boisseau (f. 1600, d. 1657)
“Daniae Nova Descriptio”. Ca. 1644. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelse 40×55,5. Uindrammet. (nr. 37).
Proveniens: Gunnar Skoogs samling.
Enkelte reparationer. Beskåret.
Gunnar Skoogs Samling af Landkort del. II, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
25 bud