1445/1564
Lommeur af 14 kt. guld, sølvfarvet skive med arabertal og små sekunder, signeret Kgl. B. Hof-Uhrenfabrik, Andreas Huber, støvkapsel af forgyldt metal ligeledes signeret. Ca. 1915–1920. Vægt ialt 59 gr. Kassediam. 46 mm. Samt urkæde af 14 kt. guld, vægt 21 gr. (2)
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 6. november 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud