1950/​216

Fransk Louis Philippe kaminur af forgydt bronze, urhus med siddende ung kvinde, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 39. B. 44. D. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK