1950/216
Fransk Louis Philippe kaminur af forgydt bronze, urhus med siddende ung kvinde, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 39. B. 44. D. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag