2048/130
Ubekendt maler, 19. årh.
En arbejdende skomager. Usigneret. Olie på lærred. 47×37.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Trykmærke fra blændrammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag