2312/7096
Nomoli figur af udskåret sten holdende kop. Sierre Leone. H. 24.
Proveniens: Erhvervet af nuværnde ejer i Liberia i 1983.
Afslag på hovedbeklædningen pålimet igen samt afslag på knæ.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag