2413/135
Ljebu vandånds maske, udskåret træ, blåt og guldt pigment. Yoruba, Nigeria. H. 53.
Proveniens: Ex. Svensk privatsamling.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag