Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Fleurs d'art”, 1983. Sign. Marc Chagall, E.A. Litografi i farver. Lysmål 63×46.
Litteratur: Sorlier 1006. Proveniens: Art Cadre Dauphine, Paris. Erhvervet her af den nuværende ejer i 1989. Original faktura medfølger.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020