2415/137
Fransk bordur i kasse af forgyldt bronze og zink, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 31. B. 38. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag