1336/​1573

Rund flettet kurv med lak plakette, dekoreret med blomster, side med stiliseret design. Kina 20 årh. Diam. 35 cm. H. 18 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Løsnet plakette. Låget gaber. Dekoration på plakette meget slidt.

Varia, 5. september 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

480 DKK

480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
380 DKK
260 DKK
250 DKK