1336/1573
Rund flettet kurv med lak plakette, dekoreret med blomster, side med stiliseret design. Kina 20 årh. Diam. 35 cm. H. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Løsnet plakette. Låget gaber. Dekoration på plakette meget slidt.
Varia, 5. september 2013
Vurdering
Hammerslag