1949/8564
Russisk Deesis ikon. Tempera på træpanel med dobbelt forsænket billedflade. 18. årh. 30,5×24,5.
Afslag på kanter. Mindre krakeleringer. Restaureret.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag