877/868
Kjell Nupen (f. Kristiansand 1955, d. sst. 2014)
“Landskap”, 1990. Sign. med titel og årstal. Olie på lærred. 109×79.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag