877/610
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
Næsehorn i sø i junglen. Sign. Scherfig 1966. Olie på masonit. 60×82
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag