1946/941
Svensk design
Klædeskab med top, stel og greb af mahogni. Beklædt med stof med bladmotiver. H. 162. B. 113. D. 40.
Nøgle medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nøglehulsindsatser mangler.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud