Foto endnu ikke klar
895/559
Robert Bechtle (f. San Francisco 1932)
Indkørsel med trehjulet cykel. Sign. monogram RAB 1970. Akvarel på papir. Lysmål 29×42,5.
Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020
Vurdering
Hammerslag