2438/547
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Parklandskab. Sign. JS 18. Olie på lærred monteret på plade. 22×31.
Udstillet: Jens Søndergaard-udstilling, Den Frie Bygning, Maj 1959, kat. nr. 15.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering
Hammerslag