2050/​8784

Russisk ikon med fremstilling af Sergij af Radonesj (1314–1392) og hans forældre Kirill og Maria (som på deres ældre dage også gik kloster – derfor munke/nonnedragten). Tempera på træpanel. 19. årh. 27×23.

Ridser og mærker.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

1.850 DKK
1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK