2432/324
Par franske lysestager af patineret bronze, prydet med liljer af opalineglas, hver med tre lysarme, prydet med prismer. 19./20. årh. H. 37 og 38. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Udboret til el. Reparation. Manglende prisme.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag