1246/1575
Svensk brændevinsflaske af glas, den ene side slebet med kronet monogram for kong Gustav III, den anden side med blomst. 18.-19. årh. H. 15,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 15. november 2012
Vurdering
Hammerslag