2033/333
Rundt bord af mahogni og forgyldt bronze efter model af Adam Weisweiler. 20. årh. H. 70. Diam. 61.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
BEMÆRK VENLIGST: Bordet er fra det 20. årh. og er fremstillet som en kopi af et ældre bord. Denne linie tilføjet 07–08-2020.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag