12020/​2

N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)

En blomstrende æblegren. Sign. N.P. Rasmussen. Bly og akvarel på papir. Lysmål 20,5×16 cm. Rammemål 25×20,5 cm.

Papiret gulnet. En fold i øverste højre hjørne. Enkelte pletter. Ramme med afslag og skjolder.

Kunst, antikviteter & design, 14. maj 2020

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK