1327/1314
Diamantbroche af 14 kt. af delvist satineret hvidguld prydet med brillantslebet diamant. B. ca. 4,5 cm.
Proveniens: Boet efter Gladys og Riccardo Guiseppe de Giglio.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. juli 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud