Svend , SKAL VIKKE BENYTTES (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
“Mennesker ved Havet” og “Den Faldne”. Sign. S. Wiig Hansen, 54, 4/25 på passepartouten og Svend Wiig Hansen, med dedikation. Træsnit. Lysmål 35×51 og 55,5×72. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. “Mennesker ved Havet” med folder og misfarvninger.
Moderne kunst og design, 3. juli 2018
15 bud