2109/211
Carl Schlichting-Carlsen (f. Flensborg 1852, d. Hellebæk 1903)
Udsigt over et landskab i udkanten af Tunis. Sign. C. Schlichting-Carlsen Tunis 1902. Olie på lærred. 20,5×42.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag