2426/​867

Dansk møbeldesign

Asymmetrisk sofabord af massiv eg. 1960–70'erne. H. 60,5. L. 155. B. 73.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Det ene ben med tørringsrevner.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag