2414/307
Rembrandt van Rijn, efter, 19. årh.
Klædemagerlaugets prøveudvalgsmedlemmer. Usigneret. Olie på lærred. 222×292.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Krakeleringer. Afskalninger. Flere reparationer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag