2144/100
Eiler Sørensen (f. Benløse 1869, d. København 1953)
Eiler Sørensen. Gadeparti med legende børn på en sommerdag. Sign. Eiler Sørensen. Olie på lærred. 52,5×63,5.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud