2442/229
Kinesisk tripod lågkrukke af sølv med hanke af jade og montering i form af dragehoveder, korpus prydet med langtlivstegn og isat turkiser mv, 20. årh. H. 8 cm. Samt mandarinknop af gulligt glas og montering af forgyldt metal ca. 1900 H. 5 cm. (2)
Lågets indvendige rand med buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
39 bud