2045/82
Christian Tilemann-Petersen (f. København 1874, d. sst. 1926)
Interiør fra Frederiksborg Slot. Sign. Christian Tilemann-Petersen, 1924 samt på bagsiden Chr. Tilemann-Petersen. Olie på lærred. 40×35.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag