1709/​672

Skandinavisk design

To vaser af grøn- og rosafarvet glas blæst med luftbobler. Usignerede. H. 8 og 26,5. (2)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK