1709/672
Skandinavisk design
To vaser af grøn- og rosafarvet glas blæst med luftbobler. Usignerede. H. 8 og 26,5. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag